KONST / Litografier / Färglitografi 15026157
*
nr 1502 6157
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Utsikt mot trädgård. Signerad, färglitografi, daterad 1981. Numrerad 330/410. Bildmått: 36x36 cm, yttermått inklusive ram: 51x46 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2022
kl 18:26:43
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs mer om Nisse Zetterberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nisse zetterberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt mot trädgård
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs mer om Nisse Zetterberg
nr 1502 6157
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Utsikt mot trädgård. Signerad, färglitografi, daterad 1981. Numrerad 330/410. Bildmått: 36x36 cm, yttermått inklusive ram: 51x46 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2022 |
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Nisse Zetterberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nisse zetterberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt mot trädgård
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



